סנקציות חמורות על חברה מפרת חוק

יש לכם "חברה מפרת חוק" ? קיבלתם דרישה או עיקול בגלל חוב אגרות ?

המשרד מתמחה ב"פירוק חברה מרצון" של חברות לא פעילות, מגיש בקשות לפטור מאגרות רשם החברות ומטפל בחיסול חברות

חָשׁוּב לָדַעַת: מי שיש לו חברה שהוכרזה "חברה מפרת חוק" לא יכול לפתוח חברה חדשה !!

רשם החברות מכריז על חברות מפרות כעל "חברה מפרת חוק", ומאותו הרגע בעלי המניות והדירקטורים של אותן חברות חשופים לסנקציות חמורות, לא רק בחברה הלא פעילה אלא גם בחוסר יכולת לפתוח חברות חדשות, קנסות ועוד !

ההכרזה על חברה כ- "חברה מפרת חוק" מטילה סנקציות חמורות על בעלי המניות והדירקטורים שלה, ובין היתר רשם החברות מעביר, באופן שוטף, חובות אגרה של חברות לגבייה באמצעות המרכז לגביית קנסות (מג"ק) – ראו "התראה לפני העברת חובות אגרות לגבייה באמצעות המרכז לגביית קנסות" – ששולח משרד רשם החברות לחברות מפרות חוק.
גביית החוב על ידי המרכז לגביית קנסות (מג"ק) כוללת אפשרות לגביה מנהלית, בין היתר בדרך של הטלת עיקולים וכרוכה בחיוב הוצאות הגבייה !!

לכך יש פתרון: פירוק חברה מרצון !

בשנת 2010 נכנס לתוקף תיקון מס' 10 לחוק החברות, התשנ"ט-1999 לפיו ניתנה לרשם החברות סמכות להטיל סנקציות נגד חברה שלא מילאה את חובותיה כלפי רשם החברות, ובעקיפין הגבלות גם נגד בעלי מניות שליטה בחברות מפרות חוק.

לפי התיקון לחוק, כל חברה שלא משלמת אגרה שנתית ו/או לא מגישה דו"ח לרשם החברות, תקבל "התראה" שתירשם במרשם החברות (הפתוח לעיון הציבור). אם ההפרה לא תתוקן תוך 30 ימים מהמועד הנקוב בהתראה, היא תוכרז "חברה מפרת חוק" והודעה על כך תירשם באופן בולט בנסח החברה בפנקס החברות (הפתוח לעיון הציבור).
ברשות התאגידים הוקמה "מחלקת אכיפה ובקרה", שעוסקת באיתור הפרות החוק, הכרזה על חברות כ"חברה מפרת חוק", אכיפת הסנקציות והמגבלות החדשות, וכמובן הטלת עיצומים כספיים (קנסות) על חברות מפרות ובאופן אישי על הדירקטורים.

ואלה ההגבלות שמטיל רשם החברות בנוסף להטלת הקנסות:

1. לא ירשם שעבוד על נכסי החברה (כגון כנגד מתן אשראי/הלוואות בנקאיות).
2. לא ירשם שעבוד לטובת החברה המפרה.
3. החברה המפרה לא תוכל לשנות את שמה או את מטרותיה.
4. החברה המפרה ובעלי מניות השליטה בה לא יוכלו להקים ולרשום חברה חדשה.
5. רשם המשכונות לא ירשום משכון לטובת החברה המפרה.

חָשׁוּב לְהַדְגִּישׁ : בעלי מניות ומנהלי חברות לא יוכלו להמשיך להתעלם מחברות לא פעילות שברשותם, שכן רשם החברות לא יאפשר להם להקים ולרשום חברות חדשות, ויטיל עליהם קנסות וסנקציות חמורות !

זה הזמן לפרק את החברה מרצון ולבקש פטור מתשלום האגרות.

למשרדנו ניסיון ומוניטין רב בפירוק מרצון של מאות חברות לא פעילות. אנו מציעים לכם לפנות אלינו כדי פרק את החברה מרצון ולהפסיק את חיובי האגרות, הסנקציות והקנסות שמוטלים עליכם. פירוק חברה (גם פירוק מרצון בהליך מזורז) הנעשה בצורה נכונה ויעילה על ידי משרדנו יבטיח כי בסוף ההליך יושג פטור מחיובי האגרות וביטול הסנקציות והקנסות שהוטלו.

מבחינת בעלי המניות והדירקטורים, השירות המשפטי של משרדנו הוא מהיר זול ופשוט, שכן אנו עורכים את כל המסמכים המשפטיים ומבצעים את כל ההליכים ביעילות ובמיומנות, מבקשים פטור מאגרות ומחסלים את החברה.

בנוסף, חָשׁוּב לָדַעַת כי לפי סעיף 358 לחוק החברות גם על הטלת העיצומים הכספיים (קנסות עקב אי-תשלום אגרות ו/או אי הגשת דו"ח שנתי לרשם החברות) חלה פקודת המסים (גבייה).

כיום סכום הקנס הוא בסך של 7,340 ‏ש"ח בגין כל שנה עבורה לא שולמה האגרה במועד !
בגין הפרה מתמשכת יוטלו קנסות מצטברים עד גובה 250,000 ש"ח !!

בהמשך למאמרים בענין פירוק חברה מרצון ופטור מתשלום אגרה שנתית, ולנוכח החלת פקודת המסים (גבייה) על גביית אגרות שנתיות לרשם החברות, מומלץ לבעלי השליטה בחברות לא פעילות, שאינם מעונינים בהמשך החזקתן (דהיינו, הגשת דוחות שנתיים ותשלום אגרות שנתיות), לנקוט בהקדם בהליכי פירוק חברה מרצון.

הפתרון: פירוק חברה מרצון ! 
 
פירוק חברה מרצון

לתיאום פגישת ייעוץ עם עורך דין שי הראל, אנא התקשרו בשעות הפעילות של המשרד בימים א' עד ה' בין השעות 18:00- 08:30 

 לטלפון: 03-5467531

במקרים דחופים ניתן להתקשר אל עורך דין שי הראל בנייד: 050-5615447  
לצורך קבלת ייעוץ משפטי ראשוני, או לתיאום פגישה דחופה.

 

זה הזמן לפרק את החברה מרצון ולבקש פטור מתשלום האגרות:
מדובר בהליך משפטי הכרוך בעריכת תצהירים, פרוטוקולים, דיווחים לרשם החברות, פרסום ולבסוף בקשת פטור מתשלום אגרות וחיסול החברה, לרבות במסלול של פירוק מרצון בהליך מזורז לחברות לא פעילות שאינן צד להליכים ואין להן נכסים.

יש תרופה למכה – פירוק חברה מרצון וחיסול החברה !

אנו המשרד הוותיק והמוביל בישראל לפירוק מרצון של חברות לא פעילות, לרבות "פירוק מרצון בהליך מזורז".
כדי לקבל פטור מתשלום אגרות התקשרו למשרדנו לטלפון: 03-5467531 או  לחצו כאן לשליחת מייל

משרדנו בעל ניסיון רב בפירוק מרצון של מאות חברות ומציע לכם את שירותיו לפרק חברה מרצון ולהפסיק את חיובי האגרות והקנסות שלא לצורך. מבחינת מנהלי החברה, השירות המשפטי של משרדנו הוא מהיר זול ופשוט, שכן אנו מבצעים את כל ההליכים עבור החברה ביעילות ובמיומנות, מבקשים פטור מאגרות ומחסלים את החברה.

כדי לראות דוגמאות של ההתכתבות משרדנו עם רשם החברות לחצו על הקישור הבא: "מכתבי תשובה של רשם החברות" 
אלו מכתבים שקיבלנו מרשם החברות כחלק מהליכי פירוק חברה מרצון, לרבות אישור שהחברה מחוסלת, לאחר פטור מאגרות.

אפשר להמשיך ולתאר עוד את הליכי פירוק החברות, וקבלת הפטור, אבל אנחנו מעדיפים לענות לכל לקוח באופן אישי על שאלותיו המיוחדות. שלחו אלינו במייל את שאלתכם ונשמח לחזור אליכם בהקדם עם תשובה מפורטת ומדויקת, לשאלתכם – לחצו כאן לשליחת מייל

משרדנו מקצועי ומנוסה ביותר וטיפל בהצלחה בפירוק וחיסול של מאות חברות מאז שנת 2005 ועד היום. כדי להימנע מחובות, קנסות, עיקולים והוצאות גבייה ולקבל פטור מתשלום אגרות, התקשרו למשרדנו : 03-5467531 או  לחצו כאן לשליחת מייל

ראו מאמרים נוספים:

אנו משתפים פעולה באופן מקצועי עם משרדי רואי חשבון ומשרדי עורכי דין רבים בתחום המסים. אנו מעוניינים להרחיב את שיתוף הפעולה עם רואי חשבון ועורכי דין נוספים, בייצוג לקוחות בעבירות מס, בערעורי מס אזרחיים, מתן ייעוץ משפטי דחוף, פירוק חברות לא פעילות ופטור מאגרות רשם החברות, השגת רישיונות לחברות כח אדם, ניקיון ושמירה.
כדי לקרוא עוד על שיתוף הפעולה – לחצו כאן

תוכן האתר נועד לאינפורמציה בלבד, אין לראות בו ייעוץ משפטי והוא לא תחליף לייעוץ הניתן ע"י עורכי דין
כל הזכויות שמורות 2003 ©  שי הראל – משרד עורכי דין