פירוק מרצון בהליך מזורז

יש לכם חברה לא פעילה ? קיבלתם דרישה לתשלום אגרה ?

המשרד מתמחה ב"פירוק מרצון בהליך מזורז" של חברות לא פעילות, מגיש בקשות לפטור מאגרות וחיסול החברות

אנו מטפלים ביעילות גם בפירוק מרצון של חברות בהליך מזורז, המיועד לחברות לא פעילות שאין להן נכסים, אין להן חובות, הן לא צד להליכים משפטיים ולא מתנהלים נגדן הליכי אכיפה מינהליים.
בעקבות חקיקת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, הוסף בהתאם לתיקון מספר 32 לחוק החברות, הליך פירוק חדש – "פירוק מרצון בהליך מזורז של חברה לא פעילה", שנקבע בסעיפים 342מא' עד 342מז' לחוק החברות.
סעיף 342מא' לחוק החברות מגדיר מהי "חברה לא פעילה", חברה שמתקיימים בה כל התנאים הבאים: 

(1)  אין לה נכסים.

(2)  אין לה חובות, למעט חוב אגרה שנתית שהחברה רשאית לקבל פטור ממנה לפי התקנות. 

(3)  החברה אינה צד להליכים משפטיים ולא מתנהלים נגדה הליכי אכיפה מינהליים.

 
להלן 5 השלבים של פירוק מרצון בהליך מזורז של "חברה לא פעילה" : 

1. חתימה על תצהיר של "חברה לא פעילה" – כל הדירקטורים או רובם צריכים להצהיר שהחברה עונה להגדרת החוק ל- "חברה לא פעילה", דהיינו שאין לה נכסים, אין לה חובות, אין לה הליכים משפטיים תלויים ועומדים ואין נגדה הליכי אכיפה מינהליים.

2. זימון אסיפה של  בעלי המניות בחברה לפחות 21 לפני כינוסה, או לזמן קצר יותר בהסכמת כל בעלי המניות, כשעל סדר היום: "הצעה בדבר פירוק מרצון בהליך מזורז".

3. קיום אסיפה של בעלי המניות בחברה שבה הוחלט על "פירוק מרצון בהליך מזורז" וקביעת נאמן שיתחייב לשמירת מסמכים לתקופה שלא תפחת מ- 7 שנים לאחר חיסול החברה.

4. לאחר קיום האסיפה – יש לשלוח לרשם החברות "בקשה לפירוק מרצון בהליך מזורז" ולצרף לבקשה את תצהירי הדירקטורים והחלטת החברה כיצד יש לנהוג במסמכי החברה לתקופה שלא תפחת משבע שנים מחיסול החברה, כל זאת בצירוף המסמכים הדרושים לקבלת פטור מאגרות בהתאם לתקנה 5א' לתקנות החברות (אגרות) (תיקון), התשס"ד-2004.

5. עם קבלת בקשת החברה לפירוק מרצון בהליך מזורז, ובדיקת בקשת הפטור מאגרות יפרסם רשם החברות באתר האינטרנט של משרד המשפטים את דבר הבקשה ואם לא תוגש התנגדות לבקשה בתוך 90 יום ממועד אישור הגשת הבקשה לרשם החברות,  החברה תחוסל.

חָשׁוּב לָדַעַת:
רשם החברות מכריז על חברות רבות כעל "חברה מפרת חוק" (חברה שלא משלמת אגרות או לא מגישה דו"ח שנתי בזמן). רשם החברות מוסמך להטיל על כל "חברה מפרה" כזו, כולל על בעלי השליטה בה, הגבלות חמורות וזאת בנוסף להטלת הקנסות (עיצומים כספיים):

רשם החברות מעביר חובות אגרה שנתית לגבייה באמצעות המרכז לגביית קנסות (מג"ק): "גביית חוב על ידי המרכז לגביית קנסות כוללת אפשרות לגביה מנהלית, בין היתר בדרך של הטלת עיקולים וכרוכה בחיוב הוצאות הגבייה. "

ראו "התראה לפני העברת חובות החברה לגבייה באמצעות המרכז לגביית קנסות" – ששולח משרד רשם החברות לחברות מפרות חוק.

הפתרון: פירוק חברה מרצון  – בהליך מזורז !
פירוק חברה מרצון

לתיאום פגישת ייעוץ עם עורך דין שי הראל, אנא התקשרו בשעות הפעילות של המשרד בימים א' עד ה' בין השעות 18:00- 08:30 

 לטלפון: 03-5467531

במקרים דחופים ניתן להתקשר אל עורך דין שי הראל בנייד: 050-5615447  
לצורך קבלת ייעוץ משפטי ראשוני, או לתיאום פגישה דחופה.

 

זה הזמן לפרק את החברה מרצון ולבקש פטור מתשלום האגרות:
מדובר בהליך משפטי הכרוך בעריכת תצהירים, פרוטוקולים, דיווחים לרשם החברות, פרסום ולבסוף בקשת פטור מתשלום אגרות וחיסול החברה, לרבות במסלול של פירוק מרצון בהליך מזורז לחברות לא פעילות שאינן צד להליכים ואין להן נכסים.

יש תרופה למכה – פירוק חברה מרצון וחיסול החברה !

משרדנו בעל ניסיון רב בפירוק מרצון של מאות חברות ומציע לכם את שירותיו לפרק חברה מרצון ולהפסיק את חיובי האגרות והקנסות שלא לצורך. מבחינת מנהלי החברה, השירות המשפטי של משרדנו הוא מהיר זול ופשוט, שכן אנו מבצעים את כל ההליכים עבור החברה ביעילות ובמיומנות, מבקשים פטור מאגרות ומחסלים את החברה.

כדי לראות דוגמאות של ההתכתבות משרדנו עם רשם החברות לחצו על הקישור הבא: "מכתבי תשובה של רשם החברות"
אלו מכתבים שקיבלנו מרשם החברות כחלק מהליכי פירוק חברה מרצון, לרבות אישור שהחברה מחוסלת, לאחר פטור מאגרות.

אפשר להמשיך ולתאר עוד את הליכי פירוק החברות, וקבלת הפטור, אבל אנחנו מעדיפים לענות לכל לקוח באופן אישי על שאלותיו המיוחדות. שלחו אלינו במייל את שאלתכם ונשמח לחזור אליכם בהקדם עם תשובה מפורטת ומדויקת, לשאלתכם – לחצו כאן לשליחת מייל

משרדנו מקצועי ומנוסה ביותר וטיפל בהצלחה בפירוק וחיסול של מאות חברות מאז שנת 2005 ועד היום. כדי להימנע מחובות, קנסות, עיקולים והוצאות גבייה ולקבל פטור מתשלום אגרות, התקשרו למשרדנו : 03-5467531 או  לחצו כאן לשליחת מייל

ראו מאמרים נוספים:

אנו משתפים פעולה באופן מקצועי עם משרדי רואי חשבון ומשרדי עורכי דין רבים בתחום המסים. אנו מעוניינים להרחיב את שיתוף הפעולה עם רואי חשבון ועורכי דין נוספים, בייצוג לקוחות בעבירות מס, בערעורי מס אזרחיים, מתן ייעוץ משפטי דחוף, פירוק חברות לא פעילות ופטור מאגרות רשם החברות, השגת רישיונות לחברות כח אדם, ניקיון ושמירה.
כדי לקרוא עוד על שיתוף הפעולה – לחצו כאן

תוכן האתר נועד לאינפורמציה בלבד, אין לראות בו ייעוץ משפטי והוא לא תחליף לייעוץ הניתן ע"י עורכי דין
כל הזכויות שמורות 2003 ©  שי הראל – משרד עורכי דין